Zielony dach

Świat zmierza w kierunku zielonej przyszłości, bardziej skupionej na przyjaznym człowiekowi otoczeniu i ochronie środowiska naturalnego. Wyrazem tego dążenia są coraz powszechniej stosowane zielone dachy, które stanowią nie tylko bardzo atrakcyjną przestrzeń dla użytkownika, ale mają także wiele innych walorów:
1. dodatkowa izolacja termiczna budynku- redukcja zarówno kosztu ogrzewania zimą jak i klimatyzacji latem,
2. znacznie redukuje i opóźnia odpływ wody deszczowej do kanalizacji (zmniejszenie tzw. „podatku od deszczówki” obowiązjącego w niektóych gminach),
3. pomaga w poprawie jakości powietrza poprzez redukcję CO2,
4. właściwości absorbcji dźwięku z otoczenia budynku pomagają wyciszyć wnętrze,
5. redukcja niepożądanego efektu „miejskiej wyspy ciepła”.Płynna membrana Hyperdesmo® PB-2K zostła stworzona między innymi z myślą o izolacji zielonych dachów. Jest produktem dwuskładnikowym, łatwym w aplikacji, tworzącym jednolitą i bezszwową powłokę o nieosiągalnej dla innych rozwiązań elastyczności (rozciągalność 2000%). Parametry te czynią membranę Hyperdesmo® PB-2K całkowicie odporną na penetrację korzeni roślin. Aplikacja w jednej lub dwóch warstwach przy użyciu natrysku lub wałka (zużycie minimalne 1,5-2,0 kg/m2).

Hydroizolacja zielonego dachu

Zalecany podkład gruntujący zgodnie z kartą doboru gruntu:

– Aquasmart-Dur
– Microsealer-50
– Geodesmo-50

Zalecamy dobór podkładu gruntującego w porozumieniu z naszym doradcą technicznym

Podkład gruntujący stosowany jest w celu ustabilizowania powierzchni (w tym posypki na starej papie) i aktywowania jej chemicznie, aby w rezultacie uzyskać możliwie wysoki parametr związania membrany HYPERDESMO© do podłoża oraz wysoką trwałość hydroizolacji.

HYPERDESMOZdjęcia
Rekomendowany typ membrany HYPERDESMO© dla zielonego dachu:

– HYPERDESMO© PB-2K

lub

– HYPERDESMO©