ODWIERTY POMPY CIEPŁA

Wykonujemy odwierty pod gruntowe pompy ciepła. Oferujemy również instalację gruntowych pomp ciepła oraz powietrznych pomp ciepła.

Odwierty wykonuje się na głębokość od 30 m do 200 m. Głębokość poszczególnych odwiertów nie jest tak istotna jak ilość metrów bieżących odwiertu zalecana do danej mocy pompy ciepła. Najbardziej dokładne informacje uzyskamy wykonując projekt robót geologicznych, w którym zostanie uwzględniona ilość niezbędnych odwiertów dla danego zapotrzebowania na ciepło w zależności od budowy geologicznej.

W celu podniesienia wydajności źródła warto zwiększyć ilość metrów bieżących odwiertów  od 10 do 30% w stosunku do zaleceń producenta. Takie rozwiązanie pozwala zredukować koszt ogrzewania budynku oraz ogrzewania wody.

Kiedy najlepiej wykonywać odwierty?

Dolne źródło najwygodniej jest wykonywać przed budową domu, tuż po wytyczeniu budynku na działce lub po wylaniu fundamentów. Oczywiście jeżeli dom stoi, to nie ma najmniejszego problemu z wykonaniem odwiertów. Polecanym okresem na wykonanie odwiertów pod pompy jest czas z dodatnimi temperaturami powietrza. Jednakże wychodząc naprzeciw różnym wymaganiom klientów nasza firma wykonuje odwierty w ciągu całego roku, a w sezonie zimowym możemy zaoferować najniższe ceny.