FOTOWOLTAIKA

Oferujemy Państwu instalację i sprzedaż systemów fotowoltaicznych, które redukują koszty za eneregię elektryczną.

Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają ekologiczny prąd elektryczny z bezpłatnej i całkowicie odnawialnej energii słonecznej.  Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla, jak również   daje możliwość obniżenia rachunków za energię. Dzięki właściwie dobranej i zamontowanej instalacji można ograniczyć koszty za energię. W naszej ofercie panele fotowoltaiczne monokrystaliczne oraz polikrystaliczne  renomowanych producentów między innymi: SHARP, LG, bruk-bet charakteruzyjące się wysoką jakością wykonania i niezawadnością podczas wieloletniej pracy. Sprzedawane przez nas panele przechodzą szczegółowe testy zgodności z normami jakościowymi.

Dobieramy instalacje indywidualnie do potrzeb klienta, weryfikując rachunki za zużycie energii, nasłonecznienie instalacji. Doradzamy gdzie instalacja będzie optymalnie pracowała.

Fotowoltaika jest to przyjazna środowisku technologia wytwarzania energii elektrycznej z bezpośredniej konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Odpowiednio skomponowane urządzenia umożliwiające wykorzystanie energii wyprodukowanej w modułach fotowoltaicznych, tworzą system fotowoltaiczny. Podczas pozyskiwania energii elektrycznej przez systemy fotowoltaiczne nie towarzyszą żadne zanieczyszczenia emitowane do środowiska naturalnego w postaci szkodliwych gazów, odpadów czy hałasu. Systemy fotowoltaiczne wyróżniają się prostotą instalacji i są łatwe do wykorzystania zarówno w warunkach przemysłowych, jak i w gospodarstwach domowych. Energia elektryczna jest również wytwarzana w pochmurne dni przy wykorzystaniu światła rozproszonego.

Trwałe instalacje fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne zazwyczaj montowane są bezpośrednio na dachach domów. Jednak bez problemu można umieścić je również w innych miejscach na specjalnych stojakach. W ten sposób właściciele gospodarstw domowych są w stanie zredukować swoje miesięczne wydatki. Baterie słoneczne znajdują swoje zastosowanie także w dużych przedsiębiorstwach, czy też na terenach gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Cały proces wytwarzania energii przebiega samoistnie i niezauważalnie dla właściciela instalacji.

Inwestycja w system fotowoltaiczny zwraca się już nawet po 5 latach!!!

Razem ze zmiana ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) wprowadzono prosty system odbioru naszej energii z sieci – systemu opustów, potocznie zwany net-meteringiem. System ten umożliwia rozliczenie wyprodukowanej i wprowadzonej do sieci energii w ujęciu rocznym. Oznacza to, że właściciel mikroinstalacji może wprowadzić do sieci nadwyżkę wyprodukowanej energii, a następnie ją odebrać.

Ustawa o OZE przewiduje, że nadwyżka wyprodukowanej energii może być magazynowana w sieci energetycznej przez okres 365 dni. Czyli od każdego okresu rozliczeniowego przez rok możemy odebrać naszą nadwyżkę. Właściciel mikroinstalacji może zużyć całą wyprodukowaną energię (najkorzystniejsza opcja) lub wprowadzić ją do sieci gdzie jest magazynowana i otrzymać opust.